Stań do Walki o Żelazny Tron

Gra planszowa, której nie może przegapić żaden fan rewelacyjnej serii książek Georga R. R. Martina

Gra planszowa, której nie może przegapić żaden fan rewelacyjnej serii książek Georga R. R. Martina. Cykl ”Pieśni Lodu i Ognia” najpierw szturmem zdobył serca czytelników, następnie zawładnął umysłami widzów poprzez serial, który stał się hitem na całym świecie. Teraz także miłośnicy gier bez prądu, którzy zachwycili się magią tego uniwersum, mogą przenieść się do Westeros, by samodzielnie pokierować losami zwaśnionych rodów, walczących o władzę w siedmiu królestwach.

Żelazny Tron do wzięcia

Po śmieci Króla Roberta Baratheona Westeros pogrążyło się w chaosie. Żelazny Tron kusi każdy z sześciu rodów zamieszkujących siedem księstw. Lannisterowie, Baratheonowie, Greyjoyowie, Starkowie, Tyrellowie oraz Martellowie mobilizują swoje siły militarne, by stanąć do walki o dominację nad zwaśnionymi rodzinami. Napięcie między nimi staje się nie do zniesienia, a wojna wydaje się być nieunikniona. Aby osiągnąć zwycięstwo, każdy z rodów musi wykorzystać umiejętności taktyczne, pamiętając, że przeciwnicy nie będą obawiać się stosowania podstępu. Na dodatek realnym zagrożeniem są czyhające za murem na północy hordy dzikich, które w każdej chwili mogą spróbować przedostać się na południe. W tej niebezpiecznej grze intryga goni intrygę. Zawierając pakty, nikt nie może być pewien, czy nie otrzyma od sojusznika ciosu w plecy, w najmniej spodziewanym momencie. Czy ośmielisz się dołączyć do tej śmiertelnie niebezpiecznej rywalizacji? Ryzyko porażki jest ogromne, ale na zwycięzcę czeka Żelazny Tron i wieczna chwała.

Doskonała gra strategiczna

Gra o Tron 2 edycja. Gra planszowa to odświeżona wersja strategicznej gry planszowej, przeznaczonej dla średnio-zaawansowanych oraz doświadczonych graczy, powyżej 14 roku życia. Pozwala ona na rozgrywkę od 3 do 6 osób. Została ona wzbogacona o elementy z poprzednich rozszerzeń, m.in. porty, garnizony, dodatkowe karty. Dzięki tym wszystkim ulepszeniom każda potyczka jest jeszcze bardziej zacięta. Podczas rozgrywki gracze wcielają się w zamieszkujące Westeros rody. Ich celem jest przejęcie kontroli nad jak największą liczbą księstw. Będą w tym celu zawierać sojusze, atakować przyległe ziemie, zajmować miasta oraz fortece innych graczy. Osoba, która po 10 turach będzie dominować militarnie w największej liczbie regionów, zostanie okrzyknięta zwycięzcą i zasiądzie na Żelaznym Tronie.

Wydana przez Galaktę ”Gra o Tron” autorstwa Christian T. Petersen to jedna z najpopularniejszych strategicznych gier planszowych. Została ona nagrodzona w 2014 roku tytułem Best Boardgame of the Year Origins 2004.

W sprzedaży dostępne są dodatki do podstawowej wersji gry:

  • ”Matka Smoków”
  • ”Taniec ze smokami”
  • ”Uczta dla wron”
Party obraz autorstwa freepik - www.freepik.com